Eğitmenlerimiz & Danışmanlarımız

Ahmet TOSUNOĞLU

Ahmet TOSUNOĞLU Öğretim Görevlisi & ISO-27001 Başdenetçi

Website: https://www.icttrendacademy.com.tr/

Email: atosunoglu@icttrendacademy.com.tr

 

Ankara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi Yüksek Lisans (MBA) Programı’nda tamamladı. İş yaşamına Grolier Hachette A.Ş.’de Bilgisayar Programcısı olarak başladı. Ardından Alemdar Holding A.Ş.’de sırasıyla Sistem Analisti, Proje Yöneticisi ve Bilgi İşlem Müdürü olarak çalıştı. Kurucusu olduğu Uzman Bilgi Teknolojileri Eğitim ve Danışmanlık Ltd. Şirketi’nde beş yıl boyunca Yönetici olarak görev yaptı.

Alemdar Holding A.Ş.’de IT Koordinatörü görevini sürdürürken aynı zamanda Kartal Belediyesi’nde IT’den sorumlu Başkan Danışmanı olarak görev yaptı. İGDAŞ İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş.’de Bilgi Sistemleri Müdürü olarak çalıştı. Atasay Holding’te CIO, HOBİM Bilgi İşlem Hizmetleri A.Ş.'de Genel Müdür olarak görev yaptı. İki dönem Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalıştı ve Danışma Kurulu üyeliğinde bulundu. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Sektör Danışma Kurulu’nda görev yaptı. İstanbul Bilişim Kongresi, Akıllı Şehirler Kongresi, Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması ve CIO Vizyon etkinliklerinde Organizasyon Başkanı olarak görev yaptı.

2012 yılında Dünya Gazetesi tarafından “Yılın CIO'su" ödülüne layık görüldü.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi ve ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Başdenetçisi olan Ahmet Tosunoğlu aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Bilişim Hukuku Yüksek Lisans Programında “Bilgi Teknolojileri Standartları ve Denetim Becerileri” dersi vermektedir.

Ahmet Tosunoğlu ayrıca Türkiye Bilişim Derneği ve Siber Güvenlik Federasyonu yönetim kurullarında gönüllü olarak görev yapmaktadır. 

İletişim

Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. Piazza AVM No:69C/222 34846
                                                                                                 Maltepe/İSTANBUL  
  • T : 0850 4660428
  • E : info@icttrendacademy.com.tr